Porada prawna dla każdego

Niezależnie od tego czy jesteśmy przedsiębiorcami, prezesami wielkich spółek lub korporacji a może zwykłymi ludźmi, którzy nie prowadzą własnej działalności gospodarczej, niemal codziennie mamy do czynienia z prawem. Nawet dokonując pozornie prostych czynności takich jak: kupno samochodu, najem mieszkania, zaciągniecie pożyczki, ślub lub stłuczka jesteśmy zmuszeni do podjęcia pewnych kroków prawnych.

Niestety polskie prawo jest bardzo rozbudowane. Ilość aktów prawnych (ustaw i rozporządzeń) a także ich objętość skutecznie mogą wystraszyć każdego. Dodatkowo, zdarzają się sytuacje, w którym określone przepisy wzajemnie się wykluczają. W takich sytuacjach zasadnym jest udanie się do profesjonalnego specjalisty jakim jest adwokat i wykorzystać jego porady prawne.

Czym zajmuje się adwokat?

Adwokat to osoba, która posiada wyższe wykształcenie prawnicze oraz która odbyła aplikację adwokacką (praktyka oraz zdanie egzaminu adwokackiego). Adwokat to profesjonalny pełnomocnik świadczący na rzecz osób trzecich kompleksową pomoc prawną, polegającą na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii oraz reprezentowaniu przed sądami i urzędami.

W jakich sprawach możemy zwrócić się o pomoc do adwokata?

W polskim systemie prawnym przymus skorzystania z usług profesjonalnego pełnomocnika istnieje w kilku określonych przypadkach np. podczas wnoszenia kasacji do Sądu Najwyższego. Należy mieć na uwadze fakt, iż adwokat może nam pomóc w wielu zwykłych, codziennych czynnościach tj. zakup samochodu, nieruchomości, najem mieszkania, przeprowadzenie rozwodu, podział majątku, sprawa spadkowa, windykacja należności, roszczenie odszkodowawcze, itp.

Wiele osób, które –  nie posiadając wiedzy specjalistycznej – podejmuje się indywidualnego działania popełnia niewielkie błędy lub niedopatrzenia, które docelowo mogą mieć duże skutki prawne lub finansowe. Ważne jest aby z usług specjalisty korzystać nie tylko w sytuacji gdy wystąpiła szkoda, lecz na wcześniejszym etapie, dzięki czemu można uniknąć wielu negatywnych konsekwencji.

Czy warto korzystać z usług adwokata w przypadku spraw „łatwych”?

Sprawy pozornie „łatwe” mogą wcale takie nie być, dlatego istotną kwestią jest udanie się do specjalisty celem konsultacji danego przypadku. W ten sposób możemy potwierdzić słuszność swoich przemyśleń oraz planowanych działań. Korzystanie z usług adwokata jest gwarancją bezpieczeństwa oraz komfortu. Jeżeli szukasz porad prawnych w Gdyni zapraszamy Cię do naszej kancelarii. Wspólnie możemy osiągnąć znacznie więcej niż w pojedynkę. Każdy obywatel powinien pamiętać, ze adwokat to jego sprzymierzeniec.

 

 

Comments

  1. Niektóre sprawy są tak zawikłane, że bez pomocy adwokata ciężko coś wymyślić. Jeszcze gorzej gdy sprawy dotyczą nas lub rodziny, wtedy dodatkowo dochodzą stres i silne emocje. Ze swojej strony mogę polecić adwokata https://prawokarne.info/ który w moim przypadku był nieocenioną pomocą i wsparciem.

Comments are closed.