Święta zbliżają się wielkimi krokami, tymczasem za oknem wciąż jest jednak szaro i ponuro. Ciemno robi się już po południu, co dodatkowo potęguje melancholijny nastrój jesieni i szybko zbliżającej się zimy. W tym czasie, zazwyczaj zależy nam na utrzymaniu ciepłej, przyjaznej i wesołej atmosfery w domowym zaciszu. Idealnym rozwiązaniem mogą się w tym przypadku okazać naturalne świece zapachowe, nie tylko nadające pomieszczeniu odpowiedniego charakteru wizualnego, ale także doskonale kojące zmysły. Przed kupnem wymarzonego zestawu świec, warto jednak zapoznać się z ofertą najbardziej renomowanych producentów.

Jaką świecę zapachową wybrać?

Dokonując wyboru, przede wszystkim warto się upewnić, że świeca wykonana jest wyłącznie z produktów naturalnych (np. wosku parafinowego). Chodzi o to, aby podczas spalania nie uwalniały się żadne substancje szkodliwe, mogące negatywnie wpłynąć na stan zdrowia przy częstym używaniu świec.

Należy również zwrócić uwagę na to, czy do produkcji zostały użyte (również naturalne) olejki eteryczne, czy też tańsze, chemiczne zamienniki. W tym przypadku, oprócz wpływu na zdrowie, spore znaczenie mają również walory zapachowe.

Jednym z najbardziej obecnie popularnych produktów na rynku, są amerykańskie świece zapachowe Yankee Candle, które zdobyły ogromne grono sympatyków również w naszym kraju.

Świeca zapachowa Yankee Candle – najwyższa jakość naturalnych składników

Yankee Candle to firma, która swoim uznaniem cieszy się przede wszystkim dlatego, iż do produkcji swoich świec używana wyłącznie odpowiednio wyselekcjonowanych składników, dzięki czemu dostępne w ofercie zapachy nie są drażniące (pomimo swojej intensywności, pozwalającej odczuwać ulubioną woń nawet w dużym pomieszczeniu) i subtelnie wypełniają każdy pokój.

Przy okazji, każda, nawet najmniejsza świeca zapachowa Yankee Candle doskonale maskuje mało przyjemne zapachy, np. tytoniu, czy smażonego tłuszczu.

Nie tylko świece – poznaj wszystkie gadżety zapachowe

Chcąc jeszcze lepiej odświeżyć swoje cztery kąty bądź firmowe biuro, warto się również zaznajomić z innymi produktami, które mogą zmienić nie tylko zapach, ale nawet cały charakter pomieszczenia. W tym celu wystarczy przejrzeć ofertę któregoś ze znanych polskich sklepów internetowo/wysyłkowych. specjalizujących się w tego typu produktach. Przykładowo, Goodies regularnie aktualizuje swoją ofertę, toteż w pierwszej kolejności warto zajrzeć właśnie tam.

Wspomniane świece zapachowe Yankee Candle można zatem uzupełnić np. stylowymi pałeczkami Millefiori Milano lub też popularnymi kulkami zapachowymi (także od Yankee Candle). Jeżeli zależy nam na bardziej kompleksowym oświetleniu pomieszczenia, warto z kolei przejrzeć ofertę tzw. lamp katalitycznych, dających jednocześnie przyjemne światło i wydobywających miły, subtelny aromat.